Češi z IP Fabric vyhráli prestižní zakázku, budou monitorovat světovou síť pro Airbus

O český nástroj pro sledování rozsáhlých sítí projevila zájem i automobilka BMW. Firma chystá další kolo investic, ve kterém chce vybrat 5 milionů dolarů.

Tuzemští politici a ekonomové v posledních letech vedle slavného průmyslu 4.0, digitální ekonomice a dalších podobných oblastech neustále mluví také o ekonomice s přidanou hodnotou. Tedy takovém stavu, kdy tuzemské firmy nebudou pouze subdodavateli levně vyprodukovaných součástek s nízkou marží, ale dokážou na globální úrovni prodávat vlastní know-how i těm největším hráčům.

Něco takového se v těchto dnech povedlo nenápadnému pražskému startupu s názvem IP Fabric, který se zhruba dvaceti lidmi sídlí v malých kancelářích poblíž Náměstí Míru. Tato firma uzavřela čerstvý kontrakt s francouzským výrobcem letadel Airbus, který pomocí českého nástroje bude monitorovat svoji celosvětovou a složitou počítačovou síť.

„Airbus je pro nás první opravdu velká vlaštovka,“ popisuje pro Lupu spoluzakladatel a šéf IP Fabric Pavel Bykov. Jeho od roku 2017 fungující firma má podepsaných 31 zákazníků (prvním byla Air Bank) a do konce letošního roku se dostane na 42 s tím, že v portfoliu má i organizace jako Raiffeisenbank, Société Générale, Letiště Praha, Zentiva, Škoda Transportation, Markíza, VIG, Air Navigation Services nebo Generali. Francouzský letecký gigant tyto projekty ale výrazně převyšuje.

Pokračování