Český startup IP Fabric analyzuje sítě pro největší světové firmy v čele s Airbusem a nabírá 95 milionů korun

Pavel Bykov zakládal vlastní startup z potřeby, kterou si sám uvědomil ve svém předešlém pracovním působení. Jako síťový architekt přišel na to, že dostupná řešení na trhu nedokázala dostatečně dobře poskytnout ucelený pohled na celou síťovou infrastrukturu a odhalit tak různá rizika. Proto před pěti lety ve své garáži založil IP Fabric, software pro prediktivní analýzu a zabezpečení síťové infrastruktury, a teď na jeho další rozvoj získává od investorů 3,5 milionu eur, přibližně 95 milionů korun.

V rámci investičního kola Series A do startupu vložily peníze primárně dva venture kapitálové fondy – německé Senovo a české Presto Ventures. Přispělo rovněž tuzemské Credo Ventures, které do projektu posílalo první investici už v seedovém kole, a přidali se také samostatní investoři. Startupové kolegy podpořili Filip Doušek, spoluzakladatel Stories, která odkoupila americká společnost Workday, a Martin Rehák, jenž stál u zrodu Cognitive Security, který později koupilo Cisco, a nyní rozvíjí bezpečnostní startup Resistant AI.

Celkem už IP Fabric nabral v investicích 4,8 milionu eur (130 milionů korun), v minulosti do firmy kapitál vložil také inkubátor O2 Bolt.

Pokračování