O2 násobně zhodnotila svou investici ve společnosti Taxify

Společnost O2 Czech Republic prodala po dosažení cílového zhodnocení své investice podíl v nadnárodní přepravní platformě Taxify. Učinila tak prostřednictvím svého startupového akcelerátoru BOLT Development. Jde o první startupový exit v historii O2.

"Investice do Taxify byla jednoznačně velmi úspěšná a nyní této společnosti přejeme mnoho úspěchů při pronikání na nové trhy," uvedl Tomáš Kouřil, finanční ředitel O2 Czech Republic. " Přestože dnešní transakce není z pohledu celkové finanční perspektivy O2 zásadní, je pro mne důkazem, že můžeme náš tradiční byznys inovovat a hledat alternativní cesty k dalšímu růstu," dodal Tomáš Kouřil.

K prodej podílu v Taxify došlo zhruba po roce a půl od uskutečnění investice. "Investici ve výši osmi milionů korun do Taxify, která byla kombinací hotovosti a služeb O2, jsme zhodnotili devítinásobně. Náš podíl jsme nyní prodali za více než 70 milionů korun," říká Jan Kysela, šéf oddělení Start-up Development & Innovations, který tuto investiční příležitost do O2 přinesl a pod nějž spadá též podnikatelský akcelerátor O2 BOLT.

Dle zakladatele Taxify Markuse Villiga společnost O2 jeho firmě významně pomohla především v její rané fázi. "Díky tomu jsme mohli růst jak v Česku, tak na Slovensku. Především musím ocenit flexibilitu startupového týmu lidí v O2, která rozhodně není ve velkých korporacích obvyklá," podotýká Villig.

Roman Sysel, šéf Taxify pro Česko a Slovensko k divestici dodává: "Velmi nám pomohlo to, že jsme byli součástí ekosystému O2, což bylo dohromady s finanční podporou hlavním faktorem našeho úspěchu."